Zvezda pobedom nad Radničkim iz Kragujevca na korak do titule u Super ligi

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

(BETAPHOTO/MN PRESS/ MARKO METLAS)
Podelite vest

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Radnički iz Kragujevca sa 2:0, u meču poslednjeg 30. kola regularnog dela Super lige Srbije.

Crveno-beli su poveli u šestom golom Aleksa Viga, koji je precizno šutirao iz daljine, a konačan rezultat postavio je Stefan Mitrović u 78. minutu.

Zbog ponašanja navijača na meču sa Novim Pazarom, Zvezda je večerašnji meč odigrala bez prisustva publike.

Zvezda bi već sutra mogla da dođe do šeste uzastopne titule prvaka Srbije, ukoliko pobede ne ostvare TSC (gostovanje Voždovcu) i Čukarički (dočekuje Partizan). Na prvom mestu Super lige Srbije Zvezda ima 82 boda, dok TSC i Čukarički imaju 23 boda manje, uz utakmicu manje.

Tim iz Kragujevca je ranije osigurao plasman u plej-of, a regularni deo su završili na osmom mestu sa 37 bodova.

Kolubara je u Lazarevcu pobedila Spartak sa 2:1.

Gosti iz Subotice su poveli u 48. minutu preko Alekse Đurasovića, dok je domaći tim do preokreta došao golovima Uroša Đuranovića u 58. i Vanje Ilića u 73. minutu.

Oba tima igraće u plej-autu. Kolubara je na devetom mestu sa 37 bodova (slabiji međusobni skor od Radničkog), dok je Spartak 13. sa 25 bodova.