Fudbaleri Srbije eliminisani sa Svetskog prvenstva porazom od Švajcarske

Fudbalska reprezentacija Srbije eliminisana je večeras sa Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je u utakmici poslednjeg trećeg kola Grupe G izgubila od Švajcarske sa 2:3. Na Stadionu 974 u Dohi, Švajcarska je povela u 20. minutu golom Džerdana Šaćirija, a izjednačio je Aleksandar Mitrović u 26. Srbija je povela u 35. minutu golom Dušana Vlahovića, […]

SP 2022 – Stvari koje treba znati o Kataru

Katar, domaćin Svetskog fudbalskog prvenstva, bogat je gasom emirat u Zalivu, blizak saveznik Sjedinjenih Američkih Država. Poluostrvo u južnom zalivu, Katar je jedna od najmanjih arapskih država (11.571 kvadratni kilometar). Prema podacima Svetske banke iz 2021. godine, imao je 2,9 miliona stanovnika, od kojih su većina stranci. Katar, među najvećim proizvođačima tečnog prirodnog gasa u […]