Od subote funkcionalne probe sistema za grejanje, Beogradske elektrane: To nisu tople probe

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Javno-komunalno preduzeće “Beogradske elektrane” obavljaće funkcionalne probe sistema za grejanje od subote 1. oktobra do ponedeljka 10. oktobra, preneo je Beoinfo.

Iz “Elektrana” su danas naveli da probe podrazumevaju proveru rada toplana i kotlarnica, toplovodne mreže, toplotnih predajnih stanica, kao i pojedinih grejnih instalacija u objektima po potrebi.

Istakli su da funkcionalne probe nisu takozvane “tople probe” i ne podrazumevaju početak isporuke toplotne energije potrošačima, zbog čega su apelovali na potrošače da tom preduzeću ne upućuju prijave kvara ako im radijatori nisu topoli.

“Pod funkcionalnim probama podrazumeva provera rada sistema u hladno-dinamičkom režimu, a ne u režimu zagrevanja stambenog i poslovnog prostora”, naveli su iz tog preduzeća.

Oni su pozvali korisnike sistema da odmah prijave kvar “Beogradskim elektranama”, ukoliko tokom proba primete curenje vode iz instalacija.

Podelite vest

Tagovi

Povezane vesti:

guest
0 Коментари
Oldest
Newest Most Voted
Povratne informacije unutar teksta
Prikaži sve komentare
0
Radujemo se vašem mišljenju, ostavite komentarx
()
x