Novi Pazar pobedio u Kragujevcu i zaseo na čelo Super lige Srbije

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Ilustracija
Podelite vest

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas Radnički 1923 u Kragujevcu sa 3:1, čime su preuzeli vodeću poziciju u Super ligi Srbije.

U utakmici 10. kola, Pazar je poveo golom Seada Islamovića u 16. minutu iz jedanaesterca, a tom prilikom je isključen igrač domaćina Filip Ivanović.

Radnički je izjednačio u poslednjem minutu prvog poluvremena, takođe iz penala, a u strelce se upisao Nemanja Tomić.

Novopazarci su do sedmog uzastopnog ligaškog trijumfa stigli pogocima Slobodana Stanojlovića u 57. i Nikole Bogdanovskog u 63. minutu.

Posle nekompletnog kola, Novi Pazar je lider takmičenja sa 21 bodom, a Radnički 1923 je ostao na 11. mestu sa devet bodova.

Novi Pazar u derbiju 11. kola dočekuje drugoplasiranu Crvenu zvezdu, dok Radnički 1923 gostuje Napretku.