MUP upozorio građane da koriste samo uređena i registrovana kupališta

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Zatonjska plaža na Srebrnom jezeru; Foto: Srbija Vesti, Vodeničarski

Ministarstvo unutrašnjih poslova upozorilo je danas građane da koriste isključivo uređena i registrovana kupališta i da se tokom letnjih meseci brinu o bezbednosti prilikom boravka na rekama, jezerima i drugim otvorenim vodama.

MUP je u saopštenju naveo da je u poslednjih nekoliko nedelja zabeležen povećan broj nesreća sa tragičnim ishodima i da se više osoba se utopilo na mestima koja nisu predviđena i uređena za kupanje.

Zamenik komandanta Ronilačke jedinice Žandarmerije Marko Mladenović kazao je da je zabranjeno i nebezbedno korišćenje divljih kupališta.

“Svake godine apelujemo na građane da koriste isključivo uređena kupališta, a to su kupališta sa uređenom spasilačkom službom i obeleženim zonama za kupanje. Upozoravamo da je korišćenje divljih kupališta zabranjeno i opasno zbog muljevitog dna, neprozirne vode, vodenih struja, potopljenih objekata i drugih opasnosti koje mogu biti kobne po kupače”, naveo je Mladenović.

U saopštenju piše da kupači ne treba da ulaze u vodu ako su pod dejstvom alkohola ili psihoaktivnih supstanci.

“Bezbednost svih građana je prioritet, a sprečavanje nesreća moguće je samo uz odgovorno ponašanje svih učesnika”, stoji u saopštenju.

U slučaju nezgode, treba odmah pozvati hitnu službu na broj 192.

Podelite vest

Tagovi

Povezane vesti:

guest
0 Коментари
Oldest
Newest Most Voted
Povratne informacije unutar teksta
Prikaži sve komentare
0
Radujemo se vašem mišljenju, ostavite komentarx
()
x