Đoković protiv Alkarasa u polufinala Rolan Garosa

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Podelite vest

Prvi teniser sveta Španac Karlos Alkaras plasirao se u polufinale Rolan Garosa, pošto je sinoć posle tri seta pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 6:2, 6:1, 7:6.

Alkaras je do ubedljive pobede nad petim teniserom sveta stigao posle dva sata i 15 minuta igre.

U prvom setu, Španac je u trećem i sedmom gemu oduzeo servis protivniku, da bi u osmom gemu iskoristio treću set loptu.

Alkaras je bio još ubedljviji u drugom setu, i brejkovima u prvom, petom i sedmom gemu stigao vođstva od 2:0 u setovima.

U trećem setu Alkaras je prvi stigao do brejka, poveo sa 5:2, propustio dve meč lopte u osmom gemu, što je Grk iskoristio i prvim brejkom na meču stigao do izjednačenja 5:5. U naredna dva brejka igrači su bili sigurni na svom servisu, pa se set odlučivao u taj-brejku u kom je Španac slavio sa 7:5.

U polufinalu, Alkaras će u petak igrati protiv srpskog tenisera Novaka Đokovića.