Selaković je podsetio na to da će zgrada nekadašnje fabrike hartije Milana Vape, a potom sedište Jugošpeda u Beogradu, sagrađena početkom prošlog veka, biti novo sedište našeg najposećenijeg muzeja.
Ministar je naveo da će u Bulevaru Živojina Mišića, odnosno novom delu Beograda na vodi, biti jedno od najvažnijih kulturnih sedišta ne samo u našoj prestonici i u Srbiji, već na čitavom Balkanu.
Upravo zahvaljujući pobedničkom arhitektonskom rešenju, koje će biti razrađivano i sprovođeno, uveren sam u to da će Beograd dobiti jednu fantastičnu simbiozu stare klasične, industrijske i moderne arhitekture, naglasio je on.
Ministar je podsetio na to da će Muzej Nikole Tesle, umesto dosadašnjih 250 kvadratnih metara, prelaskom u novi prostor, dobiti svoju „novu kućuˮ na gotovo 6.000 kvadratnih metara. Selaković je rekao da je u 2024. godini Muzej Nikole Tesle posetilo rekordnih više od 180.000 posetilaca.
Uveren sam u to da ćemo realizacijom ovog projekta, kao dela plana „Skok u budućnost Srbija 2027“ Beograd učiniti još prepoznatljivijim na kulturnoj mapi Balkana, Evrope, ali i sveta, poručio je on.
Na međunarodni konkurs od 14. oktobra do 17. decembra pristiglo je 46 prijava.
Druga nagrada dodeljena je autorskom timu koji čine Zoran Šobić, Marko Filipović i Srđan Stojanović, a treća za rad koji su dostavili Vilijam Pul, Džim Ričards, Bendžamin Voker, Ivan Jovanović, Saša Popović i Milutin Folić.
Specijalno priznanje na konkursu dobili su Šćepan Vronski, Andžej Bulanda, Evekina Želag, Pavel Volanin, Malgorzata Bonoviš, Mateuš Sokolovski, Kristijan Tomšik, Jakub Hleboviš i Lukaš Rakovski.