Nagrađeni filmovi “Osme Kratke forme” (FOTO)

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp
Foto: KCGM

Proglašenjem najboljih filmskih ostvarenja predstavljenih na Kratkoj formi, žavršen je Osmi međunarodni festival kratkog filma u Gornjem Milanovcu. Na festivalu su prikazani filmovi nastali u periodu 2021/22. godine, ocenjeni kao dela visokog umetničkog i profesionalnog dometa.

Žiri Osmog međunarodnog festivala kratkog filma “Kratka forma” za takmičarske kategorije mini i kratki film u sastavu: Marija Ratković Vidaković, reditelj i producent iz Švedske, Đorđe Bajić pisac, filmski i književni kritičar (Srbija) i Zoran Janković, filmski kritičar; predsednik (Srbija) posle odgledanih filmova je doneo je odluke o nagradama:

GRAND PRIX
Za najbolji film i kategorijama mini i kratkog filma
HRABROST / BRAVE
Autor: Wilmarc Val / Produkcija: Marie Agnély
Francuska / France

NAJBOLJI FILM – MINI FILM
DUBINA NOĆI / DEPTHS OF NIGHT
Autor: Step C. / Produkcija: Step C.
Hong Kong / Hong Kong

NAJBOLJI FILM – KRATKI FILM
BILO JEDNOM JEDNO MORE / ONCE THERE WAS A SEA
Autor: Joanna Kozuch / Produkcija: Peter Badač, Joanna Wendorff-Ostergaard
Poljska, Slovačka / Poland, Slovakia

NAJBOLJI SRPSKI FILM
KROTKI / LAMBLIKE
Autor: Jovan Dimoski / Produkcija: Arsenije Milenković
Srbija / Serbia

POHVALA ZA NAJBOLJI DOKUMENTARNI FILM
ZATVARANJE / CLOSING TIME
Autor: Igor Toholj / Produkcija:Igor Toholj
Filip Ristić i Andrej Mihailović
Srbija / Serbia

Žiri Osmog međunarodnog festivala kratkog filma “Kratka forma”za takmičarsku kategoriju dece i omladine u sastavu: prof. dr Narcisa Darijević Marković, reditelj iz Srbije, Emilija Filipović, filmski producent – Srbija i Boban Stefanović, urednik filmskog programa Kulturnog centra Gornji
Milanovac posle odgledanih filmova je doneo odluke o nagradama:

GRAND PRIX
FILMSKO STVARALAŠTVO DECE I OMLADINE
STALAK ZA SUŠENJE VEŠA / DRYING RACK
Grupa autora / Group of authors
Associação de Ludotecas do Porto/Anilupa
Portugal / Portugal

POSEBNO PRIZNANJE ZA NAJBOLJU PRODUKCIJU
FILMSKO STVARALAŠTVO DECE I OMLADINE
SLOBODNA ZONA JUNIOR
Beograd
Srbija / Serbia

NAJBOLJI FILM
FILMSKO STVARALAŠTVO DECE
IZAZOV / CHALLENGE
Grupa autora / Group of authors
LJŠF Šipan
Hrvatska / Croatia

POSEBNO PRIZNANJE ZA MONTAŽU
FILMSKO STVARALAŠTVO DECE
I ŠTA ĆEMO SAD?
Filip Ristić i Andrej Mihailović
Grupa autora / Group of authors
GARGANTUA FILMS, Dom kulture Gračanica
Srbija / Serbia

POSEBNO PRIZNANJE ZA ANIMACIJU
FILMSKO STVARALAŠTVO DECE
BOJE / COLORS
Ema Andrec, Duje Mandić, Vilina Benčević
FKVK Zaprešić
Hrvatska / Croatia

NAJBOLJI FILM
FILMSKO STVARALAŠTVO OMLADINA
KOMARCI / MOSQUITOS
Andrea Virag, Ivana Vučković, Jana Stošić
ŠAF Vranje
Srbija / Serbia

POSEBNO POHVALA
FILMSKO STVARALAŠTVO OMLADINE
NEVER STOP LOOKING ME IN THE EYES
Makis Chronas
Ionidios Model Lyceum of Piraeus
Grčka / Greece

POSEBNO PRIZNANJE ZA IGRANI FILM
FILMSKO STVARALAŠTVO OMLADINE
U ŽURBI / IN A HURRY
Srednja škola Ambroza Haračića
Hrvatska / Croatia

Festival je organizovao Kulturni centar, pod pokroviteljstvom opštine Gornji Milanovac, Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije i Filmskog centra Srbije

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Tagovi

Povezane vesti:

Pretplati se
Obavesti o
guest
0 Коментари
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
0
Voleli bismo da čujemo vaše mišljenje, molimo vas da pošaljete komentar.x