Krajinović bolji od Tijafoa za drugo kolo Rima

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Beograd, 19.04.2022. - Srpski teniser Filip Krajinovic (na fotografiji) plasirao se u drugo kolo Srbija opena, posto je danas pobedio Belgijanca Davida Gofana sa 6:3, 7:6. (BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC)
Podelite vest

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo mastersa u Rimu, pošto je danas pobedio Amerikanca Frensisa Tijafoa sa 7:6(7), 7:6(4).

Meč Krajinovića i Tijafoa, 56. i 25. tenisera sveta, trajao je dva sata i deset minuta.

U prvom setu nije bilo brejkova, a bliži tome je bio Tijafo, naročito u šestom gemu kada nije iskoristio četiri brejk prilike. Na kraju je prvi set rešen u taj-brejku koji je dobio srpski teniser sa 9:7, iskoristivši treću set loptu.

Tijafo je u prvom gemu drugog seta oduzeo servis Krajinoviću, ali je srpski teniser u osmom uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4, da bi u potom u desetom gemu prepustio jednu meč loptu.

Ono što je tada propustio, nije u novom taj-brejku koji je dobio sa 7:4 za plasman u drugo kolo gde ga čeka duel protiv Rusa Andreja Rubljova.

Biće to četvrti medjusobni duel Krajinovića i Rubljova, a trenutni rezultat je 2:2.